NAN OptiPro 2 – zalety i odpowiedni sposób podawania mleka dla niemowląt

NAN OptiPro 2 jest mlekiem przeznaczonym dla dzieci pomiędzy 6, a 12 miesiącem życia. Mleko produkcji NESTLE charakteryzuje bogactwo składników obecnych w standardowym mleku kobiecym matki. Łączy zalety tego co obecne w innych produktach, a dodatkowo nie zawiera szkodliwego oleju palmowego. Mleko to może być podawane dzieciom, które z jakiejś przyczyny nie mogą być karmione piersią i wymagają stosowania żywienia z użyciem butelki. Jak stosować NAN OptiPro 2 i jakie są jego główne zalety?

Zalety receptury mleka modyfikowanego NAN OptiPro 2 od NESTLE

Stosując mleko NAN OptiPro 2 od NESTLE stawiamy na sprawdzoną i opracowaną przez profesjonalistów recepturę. Zaufany producent NESTLE zadbał o to, aby w składzie znalazły się wyłącznie substancje wspomagające odporność, rozwój mózgu i prawidłowy wzrost niemowlaka. Mleko może być stosowane jako główny składnik zastępczy mleka kobiecego oraz pełnić funkcję suplementacyjną, jeśli dziecko wykazuje taką potrzebę. Dla jego zdrowia NAN OptiPro 2 zawiera formułę, w której znajdują się kwasy tłuszczowe omega 3 (DHA), kompozycja oligosacharydów GOS/FOS będące wyjątkowym składnikiem w mleku matki, a także kwas alfa-linolenowy krytycznie istotny w rozwoju mózgu i tkanek całego organizmu.

Skład NAN OptiPro 2 to również komplet witamin i minerałów obecnych w mięsie, przyprawach, kaszach, owocach i warzywach. Mleko to z łatwością może zapewnić dziecku wszystkie witaminy z grupy B, K1, D3, C, E oraz minerały w naturalnych postaciach takich jak chlorek sodu, siarczan żelaza, siarczan cynku, selenianu sodu, jodku potasu, siarczanu miedzi.

Jak stosować NAN OptiPro 2 zgodnie z zaleceniami w prawidłowy sposób?

Osoby decydujące się na zakup mleka NAN OptiPro 2, powinny zwrócić uwagę na sposób podawania produktu dziecku. Jeśli czynności nie możemy wykonać samemu, należy poinformować o tym fakcie opiekuna. NAN OptiPro 2 przeznaczone jest dla dzieci po szóstym miesiącu życia. Do jego poprawnego dawkowanie niezbędna będzie dołączona do zestawu plastikowa miarka. Pozwoli ona na trafne odmierzenie określonej ilości mleka. Sam proces przygotowania nie jest skomplikowany, aczkolwiek za pierwszym razem może nie być oczywisty.

Zanim zalejemy proszek wodą, przygotujmy wyparzoną butelkę ze smoczkiem. Następnie, używając dołączonej miarki do naczynia, czyli buteleczki nasypać wyznaczoną na opakowaniu liczbę miarek (ta, podobnie jak częstotliwość podawania mleka jest zależna od wieku dziecka). Uprzednio zagotowaną i ostudzoną do 40 stopni Celsjusza można zalać proszek. Po szczelnym zamknięciu butelki należy wstrząsać aż do całkowitego rozrobienia proszku. Po kilkunastu minutach mleko powinno mieć odpowiednią temperaturę i być gotowe do spożycia przez dziecko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *