Dlaczego warto wybrać mleko Bebilon 2 jako mleko następne po 6 miesiącu życia?

Niezależnie od tego, czy jesteś matką karmiącą swoje dziecko piersią, czy zamierzasz stosować mleko modyfikowane w formie suplementu, nie ma wątpliwości, że to co podajemy swojemu dziecku ma ogromny wpływ na jego wzrost i rozwój. Pamiętając o tym fakcie, badacze i osoby odpowiedzialne za produkcję mleka Bebilon 2, zadbali o uzupełnienie produktu w najważniejsze składniki, jakie wspomogą rozwój niemowlęcia po 6. miesiącu życia.

Formuła Pronutra+ mleka modyfikowanego Bebilon 2

Wybierając mleko Bebilon 2 warto poznać formułę, w jaką to mleko zostało wzbogacone. Jednym z kluczowych składników w rozwoju niemowlęcia są witaminy i minerały. Do wyścielenia flory jelitowej i poprawy trawienia malucha, potrzebny będzie błonnik. W rozwoju mózgu krytycznie ważne są kwasy tłuszczowe, które oczywiście znalazły się w mleku modyfikowanym Bebilon 2.

Formuła Pronutra+ to przede wszystkim kompozycja witamin i minerałów takich jak:

– witamina A odpowiedzlalna za prawidłowy rozwój i widzenie dziecka,

– witamina C będąca jednym z najczęściej wymienianych antyoksydantów występującym w praktycznie wszystkich warzywach,

– witamina D i wapń zapewniające bezproblemowy i stabilny rozwój układu kostno-stawowego,

– magnez regulujący pracę układu nerwowego i usprawniający metabolizm białek,

– potas zapewniający prawidłowe funkcjonowanie nerek i stabilizujący ciśnienie krwi.

W mleku Bebilon 2 znajdują się także oligosacharydy GOS/FOS, kwasy tłuszczowe DHA i kwas alfa-linolenowy (ALA).

Wydajne i łatwe w przygotowaniu mleko Bebilon 2

Mleko Bebilon 2 jest wyjątkowo łatwe w przygotowaniu. Jest także mlekiem wydajnym. Z jednego opakowania zawierającego 800 gramów proszku, przygotujemy 23 porcje, przy czym zaleca się stosować je 3 razy dziennie.

Do przygotowania mleka Bebilon 2 potrzebne będą: wyparzona buteleczka ze smoczkiem, 7 płaskich miarek mleka w proszku i 210 ml wody (czyli niepełna szklanka).

Po przygotowaniu wszystkich elementów, na wyczyszczonym i sterylnym stole, należy postawić buteleczkę i nalać do niej przegotowaną w garnku lub czajniku wodę mineralną. Należy odczekać aż woda ostygnie do temperatury około 40 stopni.

Następnym krokiem jest wsypanie 7 płaskich, luźno nabranych miarek proszku, zamknięcie buteleczki i wstrząsanie do momentu rozpuszczenia się wszystkich grudek.

Mleko można podawać maksymalnie do dwóch godzin po przygotowaniu.

Oczywiście należy pamiętać, że organizm każdego człowieka różni się pod pewnymi względami. Nie powinniśmy zatem eksperymentować, zgadywać i sugerować się anegdotycznymi przypuszczeniami. Dbając o zdrowie swojego dziecka, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, który pomoże w wyborze odpowiedniego produktu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *